Чому пітніють пластикові вікна взимку

Запотівання металопластикових вікон взимку дуже часта проблема з якою стикаються мешканці Запоріжжя та Запорізької області. У цій статті піде мова про те, як усунути запотівання вікон і уникнути в подальшому виникнення такої проблеми ...

Чому пітніють пластикові вікна взимку

Чому пітніють вікна?

Людей, які використовують металопластикові вікна в Запоріжжі часто мучить проблема запотівання скла. Конденсат, який виникає на склопакеті, надто вже погіршує вид з вікна і освітленість в кімнаті. Причин цієї проблеми може бути безліч: не зовсім якісний монтаж пластикових вікон, погода на вулиці в поєднанні з мікрокліматом в кімнаті і інші причини, які ми розберемо нижче в цій статті. Найчастіше, формулювання питання виглядає так: "Чому потіють пластикові вікна і як уникнути запотівання?"

Багатьом людям, які замовили і встановили металопластикові вікна в Запоріжжі, в першу чергу приходить в голову думка про те, що винна в проблемі запотівання віконна компанія або монтажники. Це дійсно так, але в 5-6% випадків.

Найчастіше вікна "плачуть" в таких ситуаціях:
- Взимку вікна потіють часто при перепадах температур і підвищеної вологості (особливо якщо склопакет звичайний, тобто з двома стеклами);
- В основному запотівання спостерігається вранці до полудня;
- Вікна на кухні найбільше схильні до запотівання;
- Часто конденсат з'являється на вікні в одній кімнаті і не з'являється в інших кімнатах.
Усунути причину появи конденсату на металлопластиковому вікні можна, але для цього потрібно дізнатися корінь проблеми. Протирати вікно не має сенсу, тому що конденсат випаде знову через певний час.

Як виникає конденсат на металопластикових вікнах?

За своєю суттю запотівання - це утворення води на склопакеті вікна. Виникає конденсат внаслідок великої різниці температури біля вікна зовні і всередині приміщення. Важливу роль відіграє і вологість приміщення (напевно все стикалися з такою ситуацією забувши про киплячий на плиті чайник). Напрошується висновок - чим тонше склопакет і вище вологість приміщення, тим сильніше і частіше Ви будете спостерігати конденсат на своїх вікнах.

Найбільш часто звучать претензії про запітнілих вікнах від людей, які вирішили заощадити на склопакеті. Одна з наших завдань - попередити своїх Замовників про наслідки такої економії і можливості виникнення даної проблеми. Чому ж тоді не потіли радянські дерев'яні вікна? Багато хто вважає, що дерево "дихає" і це якось впливає на конденсат. Насправді причина досить проста - старі вікна мали велику відстань між стеклами, створюючи ширші камери. Але це не означає, що радянські вікна мають більш високу теплоізоляцію ніж ПВХ вікна.

Чому пітніють пластикові вікна взимку і що з цим робити?

Випадання конденсату і запотівання вікна відбувається якщо:
- Ви власник вікна з однокамерним склопакетом (двома стеклами). Ми гарантуємо, що таке вікно без енергозбереження буде пітніти взимку, особливо на кухні. Вирішити цю проблему можна заміною склопакета на двокамерний з енергозбереженням.
- У приміщенні погана вентиляція. Ця проблема вирішується перевіркою і чищенням вентилюючих каналів і решіток.
- Батарея знаходиться близько до підвіконня. В такому випадку ускладнюється циркуляція теплого повітря в приміщенні і через це утворюється різниця температур, про яку ми писали вище. Потрібно просто зменшити глибину підвіконня або розташувати батарею на більшій дистанції від стіни.
- На підвіконні розташувалися рослини, які виділяють вологу. Можна в такому випадку прибрати їх в інше місце.
- Ви не провітрювали приміщення. Рішення очевидно. Будь-які вікна можуть пітніти в непровітрюваному і вологому приміщенні.
- Монтажники неправильно встановили вікно і з'явилися продування, які негативно впливають на температуру склопакета. Вирішується проблема виїздом ремонтної бригади, які усунуть проблему.

Хотілося б зробити особливий акцент на ПВХ вікнах для кухні. Це найбільша зона ризику випадання віконного конденсату в усьому будинку. Ми настійно рекомендуємо для кухні вікна ДСТУ з двокамерним склопакетом і енергозбереженням.

Увага! Якщо конденсат з'явився з внутрішньої сторони склопакета (всередині камери) - це ознака розгерметизації. Для вирішення проблеми зверніться в компанію, яка встановлювала Ваші вікна, так як це гарантійний випадок.

Провітрюйте приміщення, підтримуйте нормальну вологість і встановлюйте вікна з двокамерним енергозберігаючим склопакетом. Це захистить Вас від проблеми випадіння конденсату на вікнах.

Подивіться також: обробка балконів і лоджій в Запоріжжі, вхідні сталеві двері в Запоріжжі.

Також ми підготували для вас корисні статті:

Залишити заявку
Дата публикації: 09 грудня 2015
Категорія: Новини
.post_image_wrap{display: flex;width: 100%;align-items: stretch;height: 320px;}.lazy-image__picture {display: flex;width: 100%;height: 100%;}.lazy-image__picture img {height: auto;width: 100%;object-fit: cover;font-family: "object-fit: cover;object-position: center;";object-position: center;}